Hyundai Motor на виставці CES-2020: нове бачення міського транспорту майбутнього


В рамках виставки споживчої електроніки CES-2020 у Лас-Вегасі компанія Hyundai Motor представила інноваційне бачення міської мобільності, яке ляже в основу створення міст, орієнтованих на потреби людини. Щоб реалізувати це бачення, Hyundai Motor продемонструвала три мобільних рішення: міська повітряна мобільність (UAM), екологічний багатоцільовий наземний транспорт (PBV) та Hub, інноваційний простір, що об'єднує UAM і PBV, нове концептуальне рішення, в якому люди можуть об'єднуватися для взаємодії.

Ґрунтуючись на цих мобільних рішеннях, Hyundai прагне надати людям максимальну свободу пересувань в містах майбутнього. Представлене на виставці в Лас-Вегасі бачення відповідає середньостроковому інноваційному плану компанії "Стратегія 2025", який заснований на двох принципах - "Smart Mobility Device" ("Пристрої інтелектуальної мобільності") і "Smart Mobility Service" ("Сервіси інтелектуальної мобільності").

Hyundai Motor на виставці CES-2020: нове бачення міського транспорту майбутнього | Хюндай Мотор Україна - фото 6

"Створюючи наші інтелектуальні мобільні рішення, ми спиралися на потреби мешканців міст майбутнього. Наша мета полягає в тому, щоб допомогти побудувати динамічні міста, орієнтовані на людину. Ті рішення, які ми сьогодні демонструємо на CES 2020 року - це тільки перший крок до реалізації стратегії майбутньої мобільності, і ми будемо послідовно продовжувати реалізацію цього бачення", - заявив Чон Ісон, виконавчий віце-президент Hyundai Motor Group.

Основна ідея міст майбутнього

В основі стратегії розвитку міст майбутнього Hyundai Motor бачить тісний зв'язок між мобільністю та міською інфраструктурою.

Для реалізації цієї стратегії компанія створила Консультативну групу зі створення людино-орієнтованих міст, до складу якої увійшли провідні світові експерти в таких галузях, як психологія, архітектура, міське проектування, транспорт і політологія, а також провела дослідження того, як слід створювати міста майбутнього для розвитку нових цінностей, орієнтованих на людину.

В результаті цієї роботи, група розробила різні міські архетипи і сценарії розвитку міст, інфраструктура яких буде оптимізована, щоб уникнути виникнення заторів та інших транспортних проблем.

UAM: симбіоз персонального повітряного транспорту і міських аеромобільних сервісів

Перше рішення, яке Hyundai пропонує для міст майбутнього, - це Urban Air Mobility (UAM), інноваційна мобільна платформа, яка об'єднує персональний повітряний транспорт (PAV) і міські аеромобільні сервіси. UAM забезпечує безперешкодний політ по місту за допомогою особистого повітряного транспорту, здатного виконувати вертикальний зліт і посадку з використанням електротяги (eVTOL).

UAM вважається ключовим інноваційним бізнесом майбутнього, який буде сприяти вирішенню нагальних транспортних проблем мегаполісів, таких, як затори на дорогах, і трансформувати парадигму мобільності.

Hyundai Motor на виставці CES-2020: нове бачення міського транспорту майбутнього | Хюндай Мотор Україна - фото 7

Ключові особливості UAM: безпека, безшумність, доступність і пасажиро-орієнтованість.

Безпеку польотів PAV забезпечують кілька гвинтів, встановлених в різних місцях і здатних змінювати кут установки при зльоті та посадці. Також в персональному повітряному засобі передбачена система аварійного розгортання парашута.

PAV будуть спроектовані з низьким рівнем шуму, що зробить їх більш прийнятними для міських перельотів і забезпечить комфорт для пасажирів.

Доступність UAM забезпечується завдяки використанню виробничих ноу-хау Hyundai для автомобілів, аеродинамічному дизайну, використанню легких вуглецевих композиційних матеріалів, продуктивної технології проектування і зниження експлуатаційних витрат.

Нарешті, UAM Hyundai буде орієнтуватися на пасажирів, створюючи дизайн інтер'єру з використанням функцій Інтернету речей (IoT), забезпечуючи при цьому комфорт і безпеку пасажирів.

"S-A1": концепт персонального повітряного транспорту, розроблений спільно з Uber

Hyundai представила свою першу концепцію Personal Air Vehicle під назвою "S-A1". Цей концепт, розроблений разом із Uber, найбільшою в світі мобільною компанією, обладнаний технологією eVTOL і розрахований на п'ять чоловік, включаючи пілота.

Hyundai Motor на виставці CES-2020: нове бачення міського транспорту майбутнього | Хюндай Мотор Україна - фото 8

На ранніх стадіях комерційного впровадження і до розробки відповідних технологій, що забезпечують автономну експлуатацію, PAV буде управлятися пілотом. Hyundai Motor має виробничі потужності та досвід, необхідний для розробки та масового виробництва транспортних засобів, таких як PAV.

PBV: ідеальне мобільне рішення для міст майбутнього

Друге рішення Hyundai для динамічного, орієнтованого на людину майбутнього мобільності - це електричний багатоцільовий наземний транспорт.

При розробці цього концепту дизайнери компанії надихалися культової канатною дорогою в Сан-Франциско. Унікальність концепту PBV в тому, що він може функціонувати як мобільний ресторан, готель, медустанова, а також в якості міського громадського та вантажного транспорту.

Hyundai Motor на виставці CES-2020: нове бачення міського транспорту майбутнього | Хюндай Мотор Україна - фото 9

Платформа PBV легко трансформується в будь-який із зазначених вище типів транспортних засобів завдяки повністю розбірним верхній та нижній частинам корпусу і регульованій підлозі, довжина якої може збільшуватися від 4 до 6 метрів. Інтер'єр концепту можна персоналізувати під індивідуальні потреби.

Оснащений штучним інтелектом (AI) PBV може складати найшвидші і зручні маршрути, заряджатися на ходу від мобільної зарядної станції на основі PBV або від сонячної батареї, розташованої на даху. Концепт також обладнаний інноваційною системою очищення повітря в салоні, інтерактивним екраном, на який в режимі онлайн виводяться дані про погоду, новини та інша корисна інформація.

Hub: абсолютно новий мобільний простір, що об'єднує UAM і PBV

Третім мобільним рішенням, представленим Hyundai на виставці CES-2020, став Hub, інноваційний простір, яке об'єднує повітряні (UAM) і наземні (PBV) транспортні засоби.

Hyundai Motor на виставці CES-2020: нове бачення міського транспорту майбутнього | Хюндай Мотор Україна - фото 10

Хаб має злітно-посадковий модуль для PAV на даху і наземні док-станції для PBV. Він може бути перетворений в нескінченну кількість нових просторів, наприклад, в культурний комплекс, об'єднавши PBV, що виступають в якості концертних залів, кінотеатрів і музеїв.

В майбутньому Hyundai планує зробити інтелектуальну мобільність більш доступною, розмістивши подібні хаби в містах майбутнього і створивши нову екосистему мобільності навколо мережі UAM-PBV-Hub.

 

Компанія ТOВ "Хюндай Мотор Україна" - офіційний дистриб’ютор автомобілів бренду HYUNDAI в Україні. Дилерська мережа компанії є однією з найбільш розгалужених, що дозволяє надавати клієнтам повний комплекс послуг з продажу та сервісного обслуговування автомобілів Hyundai на рівні кращих європейських і світових стандартів.