Компанія Hyundai розкрила перші подробиці про свою новинку - KONA N. Дебютний SUV-автомобіль бренду з підвищеною потужністю матиме «на борту» трансмісію на 8 ступенів з подвійним мокрим зчепленням (N DCT), яка покликана збільшити комфорт під час водіння і підвищити продуктивність автомобіля .

Дана коробка втілює в собі комфорт «автомата» і швидкість перемикання передач секвентальною КПП.

Віце-президент з маркетингу компанії Hyundai Андреас-Крістоф Хоффман сказав наступне: «Розробка даної коробки передач - це вагомий внесок в нашу філософію N« Fun to Drive ». Застосування трансмісії в абсолютно новій моделі KONA N відкриє власнику доступ до великої кількості додаткових опцій. Таке технічне оснащення зробить з автомобіля справжній «гарячий SUV».

N DCT - знахідка для водіння на великій швидкості

Дана коробка передач являє собою поліпшену версію 8DCT власної розробки автовиробника. Щоб новинку можна було використовувати в моделях N, їй поліпшили зносостійкість. Таким чином, трансмісія повністю відповідає вимогам автомобілів підвищеної потужності. Граничної продуктивності вдається домогтися за рахунок комбінації з 2,0-літровим двигуном T-GDI і використання унікальних передавальних чисел.

Також була підвищена швидкість перемикання передач і відкритий доступ до безлічі функцій, недоступних раніше.

Перший раз дану технологію запропонували в VELOSTER N. Нагадаємо, що це авто, яке доступне в Кореї і Північній Америці. Автолюбителі тепло прийняли новинку, і незабаром технологія вже була інтегрована в i30 N. Тепер настала черга KONA N. В цьому автомобілі використані всі доступні агрегати з N DCT.

Мокра трансмісія для ефективного охолодження при гонках

Конструкція DCT мокрого типу нагадує конструкцію класичної механічної КПП. Це робить її такою ж ефективною при перемиканні швидкостей і в процесі передачі потужності. Відмінністю трансмісії мокрого типу від сухого є те, що тут використовується пара масляних електричних насосів. Це знижує тертя між рухомими елементами і, відповідно, покращує охолодження. Подібна особливість дозволяє передавати через КПП більший крутний момент.

Система електронасосів включає в себе масляний високошвидкісний електронасос, який охолоджує зчеплення і виробляє мастило шестернею, і масляний електронасос підвищеного тиску, що подає масло в акумулятор і підтримує необхідний рівень тиску. Така комбінація насосів знижує втрати потужності мотора і сприяє економному витрачанню палива.

Удосконалена насосна система розширює сферу застосування нової коробки передач, що робить її підходящим варіантом для автомобілів з високим крутним моментом. Система гарантує відразу дві важливі переваги: по-перше, збільшується крутний момент; по-друге, за рахунок його росту управляти машиною стає більш комфортно і цікаво, так як поліпшується прискорення і підвищується ефективність передачі потужності.

Також дана КПП позитивно позначається на динаміці руху. Охолоджуючу масло підтримує оптимальну температуру зчеплення, що не дозволяє йому перегріватися під час їзди на високій швидкості. Автомобіль їде стабільно і плавно навіть на схилах і перевантажених дорогах, тобто в місцях, де коробка передач працює майже на межі.

Більше можливостей для контролю авто

Автомобіль знаходить нові опції, які підвищують продуктивність транспортного засобу: N Power Shift, N Grin Shift і N Track Sense Shift. Дані функції надають авто спеціальну логіку управління перемиканням швидкостей.

Технологія N Power Shift (NPS) активується в момент, коли авто набирає швидкість з відкриттям дросельної заслінки на більш ніж 90%. Максимальна потужність більш ефективно передається на колеса, а також нівелюється зниження крутного момент при виборі підвищеної передачі. На практиці це відчувається як легкий «поштовх», який значно підвищує задоволення від руху. Крім того, з'являється спортивний ефект: з вихлопної труби видається бавовна.

N Grin Shift (NGS) покликана підвищувати продуктивність мотора і DCT на 20 секунд до граничних значень. Авто вибирає найбільш підходящу передачу, щоб досягти максимально можливого прискорення. Опція включається натисненням кнопки на кермі. Після натискання на кластері з'являється зворотний відлік, який показує, скільки ще буде працювати ця функція. Після закінчення часу їй потрібна «перезарядка»: скористатися опцією знову можна через 40 секунд. Мета даної функції - надати водієві можливість тимчасово задіяти весь потенціал автомобіля. Наприклад, це актуально для гонщиків, які намагаються домогтися кращого часу кола. В цивільних умовах N Grin Shift (NGS) стане в нагоді при обгоні.

Технологія N Track Sense Shift (NTS) оптимізує переключення для руху по гоночної дорозі, даючи можливість водієві повністю зосередитися на кермі. Система вибирає кращі умови для динамічного водіння на гоночній дорозі і включається в автоматичному режимі. Мета функції - домогтися оптимальної продуктивності авто. Для цього система враховує дані, отримані з автоспорту, і манеру поведінки конкретного водія. Таким чином, вибирається оптимальна передача.

Крім нових спеціальних функцій, автомобіль оснащується класичними режимами водіння: N Grin: Normal, Eco, Sport, N і Custom.

Авто з N DCT відрізняється від машин з класичним «автоматом» тим, що у водія є можливість вимкнути опцію «початку руху». Якщо вона відключена, і селектор коробки передач розміщений в положенні «D», автомобіль не буде самостійно повільно рушати з місця, як тільки водій зніме ногу з педалі гальма. Дана опція є «гоночної», але вона стане в нагоді і в звичайному житті, так як підвищує комфорт. Щоб увімкнути або вимкнути «початку руху», необхідно перейти в призначені для користувача настройки.

KONA N з N DCT дає можливість водієві вибирати звичайний ручний режим: для цього потрібно скористатися перемикачами, які знаходяться під рульовим колесом, або ручкою перемикання передач. Програмне забезпечення не дозволить автоматично включити підвищену передачу, якщо досягнуті максимальні значення оборотів. В ручному режимі водій зможе самостійно підтримувати високе значення оборотів, щоб домогтися максимально спортивного стилю водіння.

N DCT - заключна стадія масштабних випробувань

Ще на етапі розробки нова трансмісія пройшла тестування, пройшовши 1350 кіл на знаменитій трасі Нюрбургринг-Нордшляйфе. Численні випробування дозволили досягти граничної витривалості, щоб механізм зміг працювати в авто з підвищеною потужністю.

Нюрбургринг відноситься до числа самих важких трас в світі. Вона складається з 20,8 км, на яких «розмістилися» 73 повороту. Дана траса є спортивної дорогий і за сумісництвом випробувальним центром компанії Hyundai. Автовиробник проводить тут прискорені тестування надійності.

Авто, яке бере участь тут у випробуваннях, проїжджає трасу не менше ніж 480 разів, що в сукупності дає 10 тисяч кілометрів. Випробування проводяться як при сухій погоді, так і під час опадів. У їх ході авто доводять до межі можливостей: різке прискорення і швидке уповільнення змінюють один одного, машина рухається по крутих поворотів.

KONA N: «гарячий SUV» з 280 к.с. і N DCT

Новинка доповнить сімейство N. Це лінійка автомобілів з підвищеною потужністю, розробляючи які творці надихаються автоспортом. Модель KONA N - це комбінація зручності позашляховика і потужності сімейства N. Цінителі маневреності та швидкої їзди відзначать мотор 2.0 T GDI з потужністю 280 к.с. Він відрізняється наявністю рівній полки потужності, яка гарантує підвищений крутний момент і потужність на середньовисоких оборотах.

Підвищений крутний момент дає можливість використовувати весь потенціал мотора в рутинних ситуаціях на трасі. Нова характеристика потужності мотора також покращує розгін в діапазоні середніх і високих швидкостей, а також гарантує високі характеристики в різних температурних умовах.

Незабаром представники компанії Hyundai наддадуть більше інформації стосовно своєї нової розробки.